
Zostań stażystą
Zapraszamy studentów lub absolwentów psychologii, pedagogiki specjalnej lub pokrewnego kierunku na staż w grupie terapeutycznej dla osób ze spektrum autyzmu. Program PEERS ® to 16-tygodniowy warsztat umiejętności społecznych dla dorosłych ze spektrum autyzmu, którzy są zainteresowani nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji koleżeńskich oraz innych bliskich relacji. Program PEERS ® jest metodą opartą na dowodach. Więcej o programie PEERS® przeczytasz na tej stronie.
W ramach programu PEERS® przede wszystkim przyjmujemy stażystów do pełnienia roli tutora, czyli osoby, która wspiera uczestnika warsztatów umiejętności społecznych PEERS® – dorosłą osobę ze spektrum autyzmu.
Poza indywidualnymi tutorami poszukujemy także asystentów terapeuty, czyli osób, które będą wspierać prowadzenie samych warsztatów. Te osoby wspólnie z psychologiem będą prowadzić spotkania grupowe dla dorosłych ze spektrum autyzmu.
Wsparcie tutora polega na udziale w cotygodniowych spotkaniach grupy dla tutorów oraz indywidualnych spotkaniach z uczestnikiem programu. Na spotkaniach uczestnik i tutor powtarzają i ćwiczą umiejętności społeczne poznane na warsztatach.
Studentów lub absolwentów psychologii, pedagogiki specjalnej lub pokrewnego kierunku, którzy chcą poznać i wesprzeć dorosłą osobę ze spektrum autyzmu.
Spotykamy się co tydzień w środę lub czwartek po południu w warszawskiej siedzibie naszego stowarzyszenia. Najbliższa edycja programu potrwa od końca września do połowy grudnia 2022 r.
Rozwój kompetencji społecznych i profesjonalnych, poznanie programu PEERS® oraz pracę z doświadczonym zespołem terapeutów. Dla chętnych oferujemy zaliczenie praktyk studenckich.
Staż w roli tutora obejmuje udział w 16 spotkaniach warsztatowych, z których każde trwa 1,5 h oraz cotygodniowe spotkania z osobą ze spektrum autyzmu, w trakcie których wykonuje się różne ćwiczenia poznane w trakcie warsztatów. Każde takie spotkanie trwa 1-2 godziny. W sumie to około 50-60 godzin.
Staż na stanowisku asystenta terapeuty, poza udziałem w 16 spotkaniach warsztatowych, obejmuje udział w przygotowaniu (45 min przed każdym warsztatem) i omówieniu spotkań (45 min po każdym warsztacie). W sumie to około 50 godzin.
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania na spotkaniu rekrutacyjnym lub pod adresem mateusz.platos@maryimax.pl.
W Stowarzyszeniu „Mary i Max,” poza działalnością praktyczną – wspieraniem osób w spektrum autyzmu, prowadzimy również prace badawcze. Mamy na swoim koncie między innymi badanie OSA, czyli Ogólnopolski Spis Autyzmu – badanie dotyczące sytuacji młodzieży i dorosłych z autyzmem w Polsce oraz projekt adaptacji Warsztatów umiejętności społecznych PEERS®. Więcej o naszej działalności badawczej możesz przeczytać w zakładce innowacje.
Przy każdym nowym projekcie angażujemy stażystów, którzy uczestniczą w planowaniu i realizacji procedur badawczych oraz analizie danych. Osoby zainteresowane odbyciem stażu badawczego prosimy o kontakt mailowy z dr. Mateuszem Płatosem – mateusz.platos@maryimax.pl.
Aktualnie nie prowadzimy naboru na staż. Jeśli chcesz żebyśmy poinformowali Cię o otwarciu kolejnego naboru, wypełnij poniższy formularz:

Adrianna, stażystka w programie PEERS
„W programie stażowym PEERS nauczyłam się, jak efektywnie rozmawiać z osobami w spektrum. PEERS bardzo dobrze pokazał mi sposób myślenia takich osób i uświadomił, z czym mierzą się na co dzień. Mam w sobie siłę i gotowość do pomocy osobom w spektrum, czego nie miałam przed programem. Program uświadomił mi, ze w przyszłości chcę poświęcić się pracy z osobami w spektrum.”